Prezidentské volby USA 2024 – vsaďte si na vítěze

Sázky na politiku a zejména na výsledky voleb jsou u nás velmi populární a pro fanoušky politických sázek se blíží další zajímavá příležitost – sázky na prezidentské volby v USA 2024. A všechny přední sázkové kanceláře už na volby v USA mají vypsané kurzy.

Prezidentské volby v USA 2024

Prezidentské volby USA 2024 přehled

Primární volbyOd února 2024
Volební den5.listopadu 2024
Funkční období4 roky
Předchozí vítězJoe Biden
Hranice pro získání mandátu270 volitelů
PrůzkumyRealClear Politics, FiveThirtyEight
Kde si vsaditTipsport, Betano, Chance, Fortuna

Volby prezidenta USA 2024 – termín

Termín příští volby prezidenta USA už je známý, konat se bude v úterý 5.listopadu 2024. Zatímco se prezidentské volby v ČR pořádají jednou za pět let, v USA je mandát jejich prezidenta kratší – volby se tam konají každé čtyři roky. Poslední volby prezidenta USA byly 3.listopadu 2020.

Sázky na prezidenta USA u českých sázkových kanceláří

Sázky na prezidenta USA můžete již nyní uzavírat i ve všech českých sázkových kancelářích a to i přesto, že se volby budou konat až ke konci roku 2024. Kurzy už vypsal Tipsport, Chance, Fortuna i Betano, z menších sázkových kanceláří pak např. Synot Tip. Naopak třeba Sazka zatím na tuto událost kurzy vypsané nemá.

Tipsport300 Kč bez vkladuBONUS
Betano300 Kč zdarmaBONUS
Chance200 Kč zdarmaBONUS
Vsaďte si na prezidenta s bonusem

Jak se pohybují vypsané kurzy na prezidenta USA?

Už teď se můžete podívat na aktuální kurzy na prezidenta USA. V současné je situace na prvních pozicích velice vyrovnaná a sázkové kanceláře favorizují trojici kandidátů, kterými jsou úřadující prezident Joe Biden, guvernér státu Florida Ron DeSantis a bývalý prezident, kontroverzní Donald Trump.

Prezidentské volby USA – aktuální kurzy

KandidátTipsportBetanoChance
Joe Biden2,902,802,90
Donald Trump3,153,503,15
Ron DeSantis4,804,504,80
Kurzy platné duben 2023

Prezidentské volby v USA – volební systém

Vzhledem k tomu, jak funguje v USA politický systém – tedy, že v praxi bude nakonec kandidovat jeden člověk za demokraty a druhý za republikány. To nyní vypadá tak, že by nakonec mohl kandidovat Joe Biden a je velkým otazníkem, koho vyšlou do klání pro prezidentské volby v USA republikáni. Volební systém prezidentských voleb v USA je tak úplně jiný než u volby do poslanecké sněmovny v ČR.

Volby prezidenta USA preference 2024

V tuto chvíli je u volby prezidenta USA vše naprosto otevřené a do hry mohou vstoupit i úplně jiná jména – šanci má např. současná viceprezidentka Kamala Harris, bývalá guvernérka Jižní Karoliny Haley Nikki nebo guvernér Kalifornie Gavin Newsom. Vyloučit nelze i některá známá jména – spekuluje se o tom, že volby prezidenta USA se zúčastní např. manželka bývalého prezidenta Michelle Obama, bývalý viceprezident USA Mike Pence, známý levicový politik Bernie Sanders nebo bývalá první dáma Hillary Clinton, která v roce 2016 nečekaně prohrála s Donaldem Trumpem.

Tipsport volby na prezidenta – kurzová nabídka

Tipsport volby na prezidenta v USA samozřejmě pokrývá (stejně jako tomu bylo u českých voleb). Jednička mezi českými sázkovými kancelářemi momentálně nabízí možnost vsadit si na některou ze 17 osobností, mezi nimiž jsou všichni uvažovaní favorité této volby, ale třeba i hvězdy, které moc šancí nemají – jako např. kontroverzní rapper Kanye West. Kurzy na trojici favoritů vidí Tipsport zatím jako relativně vyrovnané. Tipsport volby na prezidenta – kurzová nabídka je na webu této sázkové kanceláře umístěna v kategorii Společenské sázky.

Betano kurzy na volby prezidenta USA

Mezi nejnovější sázkové kanceláře na českém trhu patří Betano, která vstoupila na český trh teprve loni. Její nabídka kurzových příležitostí je nesmírně bohatá a nechybějí v ní ani sázky na prezidentské volby USA 2024. Betano kurzy na volby prezidenta USA se od ostatních sázkových kanceláří nijak dramaticky neliší. Vsadit si zde mimochodem můžete i na to, ze které strany nový prezident bude (republikáni, demokraté nebo nezávislý kandidát).

Kurzy na prezidentské volby u Chance

Sázková kancelář Chance patří od roku 2013 do holdingu Tipsport a proto kurzy na prezidentské volby u Chance jsou úplně stejné jako u Tipsportu. Podle statistik se zatím nejvíce sází na vítězství Donalda Trumpa, asi pětina lidí věří DeSantisovi a na úřadujícího prezidenta Bidena bylo zatím vsazeno jen minimum. Uvidíme, jak se bude situace dále vyvíjet – kurzy na prezidentské volby u Chance se ještě určitě budou hodně měnit.

Fortuna kurzy na amerického prezidenta

I Fortuna kurzy na amerického prezidenta již vypsala a nezůstala tak pozadu. Fortuna – jak už je u ní zvykem – nabízí pestřejší paletu potenciálních kandidátů. Najdeme mezi nimi i jména, jako je zakladatel Microsoftu Bill Gates, zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg nebo vévodkyně ze Sussexu a manželka prince Harryho Meghan Markle. Fortuna kurzy na amerického prezidenta najdete v sekci Politika. Kurzy na trio favoritů jsou podobné jako u Tipsportu, vsadit si ale můžete např. i na to, zda se stane novým americkým prezidentem muž nebo žena.

Volební preference amerických prezidentských kandidátů

Sledovat volební preference u prezidentských voleb je nesmírně zajímavé a vzrušující, koneckonců šance jednotlivých kandidátů nebo to, jak lidé nakonec volí, do značné míry právě tyto průzkumy ovlivňují. Do voleb ale zbývá ještě spousta času a pořadí i preference favoritů se ještě mohou úplně změnit.

Preference voleb v USA
Preference voleb USA

Předvolební průzkumy v USA

Na některých zahraničních stránkách se už dají najít první předvolební průzkumy v USA. Jedná se např. o průzkum mezi republikánskými voliči o to, koho pošlou voleb – zatím (v březnu 2023) se 48 % vede Trump, velkou šanci má i DeSantis (30 %), 7 % má Mike Pence a 6 % Nikki Haley. Další průzkum (pro USA Today) ale naopak uvádí, že většina republikánů chce do voleb vyslat DeSantise (56:33). Trumpova podpora podle tohoto průzkumu v posledních měsících klesá.

Jiné průzkumy se zabývají např. tím, kolik procent lidí schvaluje práci Joe Bidena (k lednu 2023 42 %) nebo jak si Američané představují ideálního prezidenta (např. 50 % je pro věk 51-65 let, podle 55 % na pohlaví prezidenta nezáleží, většina chce také v čele země někoho, kdo umí dělat kompromisy).

Vyhraje prezidentské volby USA demokrat nebo republikán?

Vzhledem k politické situaci v USA a k tomu, jací prezidenti tam byli za posledních více než 100 let zvoleni, je extrémně nepravděpodobné, že by uspěl kandidát za jinou stranu – bude to téměř s jistotou buď republikán nebo demokrat. Když se podíváme na výsledky prezidentské volby USA za posledních 30 let, uvidíme, že zástupci obou stran se od vítězství George Bushe staršího pravidelně střídají.

Zatímco Bill Clinton, George Bush mladší a Barrack Obama ale dokázali uspět i podruhé, Donaldu Trumpovi se to nepodařilo. Povede se Joe Bidenovi obhájit mandát, nebo ho vystřídá někdo z republikánů? Vrátí se na pozici nejmocnějšího muže USA znovu Donald Trump nebo se jím stane někdo úplně nový? Pokud máte tip, určitě si vsaďte a vyhrajte balík peněz.

Rizika a možnosti sázení na prezidentské volby

Možnost přivydělat si úspěšnou sázkou peníze je skvělá a zejména pokud patří politika mezi vaše záliby, mohou se u těchto sázek vaše znalosti zúročit. Je ale třeba si uvědomovat také rizika, která jsou s kurzovými sázkami spojena.

Především je potřeba počítat s tím, že sázka nemusí vyjít a to ani tehdy, když jste si úspěchem 100 % jistí (stačí si vzpomenout třeba na prezidentské volby USA v roce 2016, kdy byli skoro všichni přesvědčení, že musí vyhrát Hillary Clintonová, která nakonec neuspěla). Vždy je třeba počítat s tím, že to nemusí vyjít a vsadit si pouze takovou částku, kterou si můžete dovolit prohrát.

I zdánlivě jasné sázky se mohou postupem času ukázat jako riskantní a zkušení sázkaři vědí, že třeba ani kurz 1.03 zdaleka není tutovkou. Aktuální nabídka kurzů na prezidentské volby vychází ze současné situace a do dne, kdy se budou volby konat, zbývá ještě spousta času a může dojít ke dramatickým změnám kurzů. Myslete tak na to, že jde jen o hru a počítejte s tím, že vaše sázka nakonec nemusí vyjít.