Prezidentské volby USA 2024 – vsaďte si na vítěze

Sázky na politiku a zejména na výsledky voleb jsou u nás velmi populární a pro fanoušky politických sázek se blíží další zajímavá příležitost – sázky na prezidentské volby v USA 2024. A všechny přední sázkové kanceláře už na volby v USA mají vypsané kurzy.

Prezidentské volby v USA 2024

🇺🇸 Prezidentské volby USA 2024 přehled

Primární volbyOd února 2024
Volební den5. listopadu 2024
Funkční období4 roky
Předchozí vítězJoe Biden
Hranice pro získání mandátu270 volitelů
PrůzkumyRealClear Politics, FiveThirtyEight
Kde si vsaditTipsport, Betano, Chance, Fortuna

Volby prezidenta USA 2024 – termín

Termín příští volby prezidenta USA už je známý, konat se bude v úterý 5.listopadu 2024. Zatímco prezidentské volby v ČR se pořádají jednou za pět let, v USA je mandát jejich prezidenta kratší – volby se tam konají každé čtyři roky. Poslední volby prezidenta USA byly 3.listopadu 2020.

Sázky na prezidenta USA u českých sázkových kanceláří

Sázky na prezidenta USA můžete již nyní uzavírat i ve všech českých sázkových kancelářích a to i přesto, že se volby budou konat až ke konci roku 2024. Kurzy už vypsal Tipsport, Chance, Fortuna, Betano i Sazkabet, z menších sázkových kanceláří pak např. Synot Tip.

Tipsport kurzy500 Kč bez vkladuBonus
Betano kurzy500 Kč bez vkladuBonus
Chance kurzy200 Kč zdarmaBonus
iFortuna kurzy600 Kč bez rizikaBonus
18+ Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Jak se pohybují vypsané kurzy na prezidenta USA?

Už teď se můžete podívat na aktuální kurzy na prezidenta USA. Po první prezidentské debatě, kterou úřadující prezident Joe Biden příliš nezvládl, se kurzy zásadním způsobem změnily. Výrazně klesl kurz na Donalda Trumpa a naopak prudce stoupl kurz na Joe Bidena.

Začíná se dokonce spekulovat, že by Bidena mohl nahradit jiný demokratický kandidát. Nejčastěji se mluví o jménech jako je Gavin Newsom, Kamala Harris nebo Michelle Obama.

Prezidentské volby USA – aktuální kurzy

KandidátTipsport kurzyBetano kurzyChance kurzy
Donald Trump1.321.301.32
Joe Biden5.608.005.60
Gavin Newsom25.0020.0025.00
Kamala Harris9.5010.009.50
Robert F. Kennedy Jr.56.0075.0056.00
18+ Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Prezidentské volby v USA – volební systém

Vzhledem k tomu, jak funguje v USA politický systém – tedy, že v praxi bude nakonec kandidovat jeden člověk za demokraty a druhý za republikány, to nyní vypadá podobně jako před 4 roky. Nakonec by tedy měl kandidovat Joe Biden a u republikánů vše nasvědčuje tomu, že v primárkách znovu uspěje Donald Trump. Volební systém prezidentských voleb v USA je tak úplně jiný než u volby do poslanecké sněmovny v ČR.

Volby prezidenta USA preference 2024

V tuto chvíli o kandidátech pro volby prezidenta USA ještě není 100% rozhodnuto a do hry mohou vstoupit i úplně jiná jména – o post prezidenta mají zájem např. současná viceprezidentka Kamala Harris, bývalá guvernérka Jižní Karoliny Haley Nikki nebo guvernér Kalifornie Gavin Newsom.

Vyloučit nelze i některé známější osobnosti – spekulovalo se o tom, že volby prezidenta USA se zúčastní např. manželka bývalého prezidenta Michelle Obama, bývalý viceprezident USA Mike Pence, známý levicový politik Bernie Sanders nebo bývalá první dáma Hillary Clinton, která v roce 2016 nečekaně prohrála s Donaldem Trumpem.

Aktuálně je ale situace taková, že s největší pravděpodobností se spolu znovu utkají Joe Biden a Donald Trump a zopakujeme si tak volební finále z roku 2020.

Tipsport volby na prezidenta – kurzová nabídka

Tipsport volby na prezidenta v USA samozřejmě pokrývá (stejně jako tomu bylo u českých voleb). Jednička mezi českými sázkovými kancelářemi momentálně nabízí možnost vsadit si na některou z 8 osobností. Tipsport volby na prezidenta – kurzová nabídka je na webu této sázkové kanceláře umístěna v kategorii Společenské sázky.

Betano kurzy na volby prezidenta USA

Mezi nejnovější sázkové kanceláře na českém trhu patří Betano, která vstoupila na český trh teprve loni. Její nabídka kurzových příležitostí je nesmírně bohatá a nechybějí v ní ani sázky na prezidentské volby USA 2024.

Betano kurzy na volby prezidenta USA se od ostatních sázkových kanceláří nijak dramaticky neliší. Vsadit si zde mimochodem můžete i na to, ze které strany nový prezident bude (republikáni, demokraté nebo nezávislý kandidát).

Kurzy na prezidentské volby u Chance

Sázková kancelář Chance patří od roku 2013 do holdingu Tipsport a proto kurzy na prezidentské volby u Chance jsou úplně stejné jako u Tipsportu. Uvidíme, jak se bude situace dále vyvíjet – kurzy na prezidentské volby u Chance se ještě určitě budou hodně měnit.

Fortuna kurzy na amerického prezidenta

I Fortuna kurzy na amerického prezidenta již vypsala a nezůstala tak pozadu. Fortuna – jak už je u ní zvykem – nabízela trochu pestřejší paletu potenciálních kandidátů. Byla mezi nimi i jména, jako je Hillary Clinton, manželka bývalého prezidenta Billa Clintona.

Fortuna kurzy na amerického prezidenta najdete v sekci Politika. Kurzy na dvojici hlavních favoritů jsou podobné jako u Tipsportu, vsadit si ale můžete např. i na to, zda se stane novým americkým prezidentem zástupce Demokratů nebo Republikánů.

Volební preference amerických prezidentských kandidátů

Sledovat volební preference u prezidentských voleb je nesmírně zajímavé a vzrušující, koneckonců šance jednotlivých kandidátů nebo to, jak lidé nakonec volí, do značné míry právě tyto průzkumy ovlivňují. Do voleb ale zbývá ještě spousta času a pořadí i preference favoritů se ještě mohou úplně změnit.

Volební preference amerických prezidentských kandidátů
Preference voleb USA k 26. 2. 2024 (Zdroj: The Economist)

Předvolební průzkumy v USA

Na některých zahraničních stránkách se dají najít předvolební průzkumy v USA. Např. podle webu The Economist je mírným favoritem Donald Trump, rozdíl je ale jen minimální. Těsné vedení Trumpa před Bidenem potvrzuje i nejnovější průzkum CNN.

Jiné průzkumy se zabývají např. tím, kolik procent lidí schvaluje práci Joe Bidena (k lednu 2023 42 %) nebo jak si Američané představují ideálního prezidenta (např. 50 % je pro věk 51-65 let, podle 55 % na pohlaví prezidenta nezáleží, většina chce také v čele země někoho, kdo umí dělat kompromisy).

Vyhraje prezidentské volby USA demokrat nebo republikán?

Vzhledem k politické situaci v USA a k tomu, jací prezidenti tam byli za posledních více než 100 let zvoleni, je extrémně nepravděpodobné, že by uspěl kandidát za jinou stranu – bude to téměř s jistotou buď republikán nebo demokrat. Když se podíváme na výsledky prezidentské volby USA za posledních 30 let, uvidíme, že zástupci obou stran se od vítězství George Bushe staršího pravidelně střídají.

Zatímco Bill Clinton, George Bush mladší a Barrack Obama ale dokázali uspět i podruhé, Donaldu Trumpovi se to nepodařilo. Povede se Joe Bidenovi obhájit mandát, nebo ho vystřídá někdo z republikánů? Vrátí se na pozici nejmocnějšího muže USA znovu Donald Trump nebo se jím stane někdo úplně nový? Pokud máte tip, určitě si vsaďte a vyhrajte balík peněz.

Rizika a možnosti sázení na prezidentské volby

Možnost přivydělat si úspěšnou sázkou peníze je skvělá a zejména pokud patří politika mezi vaše záliby, mohou se u těchto sázek vaše znalosti zúročit. Je ale třeba si uvědomovat také rizika, která jsou s kurzovými sázkami spojena.

Především je potřeba počítat s tím, že sázka nemusí vyjít a to ani tehdy, když jste si úspěchem 100 % jistí (stačí si vzpomenout třeba na prezidentské volby USA v roce 2016, kdy byli skoro všichni přesvědčení, že musí vyhrát Hillary Clintonová, která nakonec neuspěla). Vždy je třeba počítat s tím, že to nemusí vyjít a vsadit si pouze takovou částku, kterou si můžete dovolit prohrát.

I zdánlivě jasné sázky se mohou postupem času ukázat jako riskantní a zkušení sázkaři vědí, že třeba ani kurz 1.03 zdaleka není tutovkou. Aktuální nabídka kurzů na prezidentské volby vychází ze současné situace a do dne, kdy se budou volby konat, zbývá ještě spousta času a může dojít ke dramatickým změnám kurzů. Myslete tak na to, že jde jen o hru a počítejte s tím, že vaše sázka nakonec nemusí vyjít.

Zdroje: tipsport.cz, betano.cz, chance.cz, economist. com, cnn.com

Najnovšie články