Sázky na volby do Poslanecké sněmovny (říjen 2021) – nejlepší kurzy na parlamentní volby

Volby do Poslanecké sněmovny 2021 se uskuteční 8. a 9. října. Přinášíme vám přehled jednotlivých stran, průzkumů volebních preferencí, kurzy na výsledky  a všechny důležité informace o parlamentních volbách. Kde si vsadit na volby s bonusem zdarma?

Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Volby do Poslanecké sněmovny přehled

Termín8.10. – 9. 10. 2021
Trvání mandátu4 roky
Předchozí vítěz volebANO 2011 (rok 2017)
Hranice pro získání mandátuminimálně 5% hlasů
Důvěryhodné průzkumyKantar, Median, CVVM, STEM
Kde si vsadit na výsledkyTipsport, Chance, Fortuna

Kdy jsou volby do Poslanecké sněmovny 2021

Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 8. – 10.října 2021. O tom, kdy budou volby do parlamentu v letošním roce, rozhoduje prezident republiky.

 Vsaďte si na volby 2021 zde ›

Vzhledem ke koronavirové pandemii je letošní ročník rokem, kdy budou volby do parlamentu realizovány také speciálními způsoby hlasování.

Voliči, kteří budou v průběhu voleb v karanténě, mohou využít tyto možnosti: hlasování u speciálních stanovišť (drive-in) z motorového vozidla, dále pak hlasování do zvláštní přenosné schránky, nebo hlasování z pobytového zařízení uzavřeného z důvodu koronaviru.

Sázky na volby do Poslanecké sněmovny

Kandidáti voleb do parlamentu – koho volit

Sázky na parlamentní volby 2021 — vsaďte si na volby s bonusem 200 Kč zdarma

ANO 2011Vsadit
Piráti a Starostové Vsadit
SPOLU Vsadit
ČSSD Vsadit
KSČM Vsadit
Přísaha Roberta Šlachty Vsadit
SPD Vsadit
Trikolóra+Svobodní Vsadit
Volný blok Vsadit

Vyhraje Babiš volby do Poslanecké sněmovny?

Andrej Babiš má i letos stále šanci na výhru, ale jeho pozice je podstatně slabší, než tomu bylo v minulosti.

Podle aktuálních průzkumů se volební preference, ANO, hnutí Andreje Babiše, pohybují na rozmezí 21 až 25 procent. To je podstatně méně, než 30%, jichž hnutí dosahovalo v minulosti.

Opoziční koalice SPOLU a Piráti/STAN se stále drží v rozmezí 20% – 29%. Na rozdíl od ANO navíc lze u obou z nich badat dlouhodobé stoupání, byť s občasnými poklesy. Oba subjekty tedy pro Babiše a ANO představují velkou konkurenci.

Zajímavostí také je, že Babiš bude kandidovat v Ústeckém kraji, do kterého se zároveň budou započítávat hlasy českých občanů, kteří budou volit ze zahraničí. To platí ovšem pouze v případě, že si včas zajistí voličský průkaz.

O všem rozhodne posledních několik týdnů předvolební kampaně, jež je nyní v plném proudu.

 Vsaďte si na volby 2021 zde ›

Piráti program – jaký mají volební program Piráti?

Piráti, resp. koalice Piráti a Starostové, jsou asi největším konkurentem hnutí ANO ve volbách. Podívejte se na jejich volební program. (tohle nevím, jestli by tam mělo být)

Piráti program vytvořili společně s hnutím STAN, svým koaličním partnerem. Jak uvádí ve svém „Programu v kostce“, je zaměřený na následující priority:

 • digitalizace a modernizace
 • posílení regionů
 • moderní ekonomika
 • tvrdý boj s korupcí
 • důraz na klima
 • profesionální stát a státní správa
 • sebevědomá a bezpečná země
 • sociální zabezpečení

Více o těchto prioritách i konkrétních řešeních, které nabízí, si můžete přečíst na  oficiálním webu Pirátů a Starostů.

Sázky na volby do Poslanecké sněmovny 2021

Sázkové kanceláře vypsaly pro sázky na volby do Poslanecké sněmovny opravdu zajímavé kurzy. Podívejte se na přehled kurzů na jednotlivé politické strany.

Parlamentní volby 2021 – kurzy na vítěze

Strana Zvítězí Nezvítězí
ANO 20111.174.31
Piráti a Starostové8.001.04
SPOLU10.001.01
SPD200.00
Přísaha Roberta Šlachty350.00
KSČM1200.00
ČSSD1500.00
Volný blok2000.00

Sázky na premiéra 2021

Vsadit si můžete také na premiéra. Konkrétní tipy a příležitosti se liší podle sázkových kanceláří.

 Vsaďte si na volby 2021 zde ›

U Tipsportu si můžete vsadit na to, kdo bude 31.12. premiérem. Největším favoritem je v tomto ohledem Andrej Babiš s kurzem 2.70, za ním pak následuje Petr Fiala s kurzem 4.50.

Dále si zde vsadíte na to, zda bude Ivan Bartoš prvním povolebním premiérem s podporou PS – v případě, že očekáváte takový scénář, kurz na tuto příležitost je 7.50.

Na to, kdo se po volbách stane prvním premiérem s podporou Poslanecké sněmovny, si vsadíte u Fortuny.

Největšími favority jsou znovu Andrej Babiš (kurz 1.90) a Petr Fiala (5.00), třetí nejpravděpodobnější je podle bookmakerů opět Ivan Bartoš s kurzem 8.00.

Sázky na volby do Poslanecké sněmovny - nejlepší kurzy na parlamentní volby

Volební preference a předvolební průzkum voleb do parlamentu

V ČR je několik relevantních agentur, které měří volební preference občanů. Předvolební průzkum voleb do parlamentu nám poté pomáhá odhadnout jejich výsledky a vyfiltrovat perspektivní strany. Je však třeba brát je s rezervou.

Žádný průzkum volby nepředvídá stoprocentně. Průzkumy jsou totiž prováděny různými způsoby a i tázaní lidé často nejsou rozhodnutí pro jednoho konkrétního kandidáta. Velká část voličů nejenom kolísá mezi různými kandidáty, ale dokonce se rozhodne až v den voleb.

Paradoxně právě této skupině občanů může průzkum volby usnadnit nejvíce – vyberou si například uskupení s nejlepším potenciálním umístěním.

Typy volebních průzkumů

Rozlišujeme několik typů volebních průzkumů.

 • Volební model: Odhaduje výsledky voleb, pokud by se uskutečnily v době probíhání průzkumu
 • Volební prognóza: Předpovídá výsledek budoucích voleb.
 • Stranické preference: Odraz oblíbenosti politických subjektů, neodhadují volební výsledky.
 • Voličské preference: Mix stranických preferencí a volebního modelu.
 • Volební potenciál: Kolik procent by získala strana, pokud by jí hlas dali všichni, kteří volbu zatím pouze zvažují. Možnost uvést více stran.
 • Exit poll: Odpovídají ti, kdo už hlasovali. Výsledek je zveřejněn po ukončení voleb, během sčítání hlasů.

Kantar volební průzkum

Agentura kantar volební průzkum provádí telefonicky náhodnými rozhovory. Ve vzniklém reprezentativním vzorku respondentů jsou pro větší vyváženost zastoupena různá pohlaví, místa bydliště a stupně vzdělání.

CVVM volební preference

Na rozdíl od Kantaru zjišťuje CVVM volební preference kvótně – dle pohlaví, velikosti místa bydliště, věku a vzdělání. Používána je otevřená otázka – dotázaný sám jmenuje stranu, kterou chce volit.

STEM volební preference

I zde výběr respondentů probíhá kvótním výběrem. STEM pro sběr dat k zjišťování volebních preferencí upřednostňuje osobní rozhovor a rovněž se ptá otevřenou otázkou.

Median volební preference

Také Median volební preference zjišťuje na principu kvótního výběru a otevřenou otázkou. Preferováno je osobní zastižení vytipovaných respondentů, v případě neúspěchu je agentura osloví online dotazníkem.

Aktuální volební preference dnes – říjen 2021

Podívejte se na aktuální volební preference zaznamenané nejrelevantnějšími agenturami od parlamentních voleb v roce 2017. Najdete zde i samotný výsledek posledních voleb a případné aktuální rozdělení mandátů v Poslanecké sněmovně. Nicméně, každoročně s preferencemi jednotlivých stran hodně zamává Superdebata, která se koná těsně před volbami.

Volební kalkulačka

Volební kalkulačka je jednoduchý internetový test porovnávající vaše politické postoje s postoji kandidujících subjektů.

Na základě vašich odpovědí „vypočítá“ největší shodu s politickými stranami, což může v parlamentních volbách pomoct zejména nerozhodným voličům, nebo voličům, kteří nemají čas a možnosti k tomu, aby si detailněji prostudovali jednotlivé volební programy.

Českou a slovenskou Volební kalkulačku provozuje občanské sdružení KohoVolit.eu.

Výsledky voleb do parlamentu z roku 2017

Volební výsledky z roku 2017 dopadly jednoznačně ve prospěch hnutí ANO 2011. Andrej Babiš tak byl prezidentem Milošem Zemanem jmenovaný premiérem. To, jaké budou mít parlamentní volby výsledky letos, zjistíme po ukončení voleb a sečtení všech hlasů (9.10.2021).

V tabulce níže si můžete prohlédnout volební výsledky 2017. Všechny dřívější volby a jejich detailní výsledky najdete na portálu Volby.cz provozovaném Českým statistickým úřadem.

Parlamentí volby: výsledky a mandáty 2017

ANO 201129,64% (78 mandátů)
ODS11,32% (25 mandátů)
Piráti10,79% (22 mandátů)
SPD10,64% (22 mandátů)
KSČM7,76% (15 mandátů)
ČSSD7,27% (15 mandátů)
KDU-ČSL5,80% (10 mandátů)
TOP 095,31% (7 mandátů)
STAN5,18% (6 mandátů)

 Vsaďte si na volby 2021 zde ›

Kurzové sázky na volby do Poslanecké sněmovny

Chcete-li si tipnout výsledky voleb do poslanecké sněmovny, můžete vybírat z opravdu široké nabídky. Každá sázková kancelář nabízí specifické příležitosti, jejichž přehled vám přinášíme.

Kurzové sázky na volby do Poslanecké sněmovny - volby 2021 kurzy a bonusy

Tipsport volby – přehled sázek na politiku

Sázková kancelář Tipsport nabízí sázkařské příležitosti v několika rubrikách. Všechny řadí pod kategorii „Společenské sázky“.

Nejvíce příležitostí naleznete v samostatné rubrice věnované volbám do parlamentu. Můžete zde tipovat například vítěze voleb, počet hlasů jednotlivých stran v procentech nebo volební účast.

V rubrice „Politické události v roce 2021“ si můžete vsadit například na to, kdo bude 31.12 2021 premiérem s podporou Poslanecké sněmovny.

Tipsport nenabízí pouze lákavé kurzy, ale také registrační bonus 150 Kč zdarma, který získáte pouhým vytvořením účtu bez nutnosti jakéhokoliv vkladu.

Chance volby – nejlepší kurzy na volby

Sázkovka Chance pro vás rovněž připravila lákavou nabídku nejlepších kurzů na volby do Poslanecké sněmovny.

Sázková kancelář Chance dále připravila ještě lákavější bonus 200 Kč za registraci na další sázení, dostupný bezplatně!

Fortuna volby – sázky na politiku

Sázková kancelář Fortuna nabízí široký výběr vynikajících příležitosti k sázkám na volby do parlamentu.

Vsadíte si zde na vítěze voleb, procentuální úspěšnost, volební účast, ale především na to, kdo se stane prvním premiérem s podporou Poslanecké sněmovny. Zde je nabídka opravdu velká.

Pokud jste v sázení nováček a ještě u Fortuny nemáte účet, tato sázková kancelář má pro vás vysoký registrační bonus 900 Kč, který navíc získáte zcela zdarma.

Zákon o volbách do parlamentu

Zákon o volbách do parlamentu neboli volební zákon je zákon, který upravuje parlamentní  volby. Obsahuje úpravu volebního práva a definuje organizaci voleb, sčítání hlasů, vyhlašování výsledku a jeho případné soudní přezkoumání.

O volbách do parlamentu pojednává Zákon č. 247/1995 Sb. Jeho celé znění si můžete přečíst například na stránkách Ministerstva vnitra ČR.

Zdroje: mvcr.cz, volby.cz Tipsport.cz, Fortuna.cz, Chance.cz, volebnikalkukacka.cz, czkantar.com, stem.cz, cvvm.soc.cas.cz, median.eu

Najnovšie články