Superdebata 2022

Superdebata předchází každým volbám, ať už jde o volbu prezidenta republiky, nebo volby do Parlamentu. Navíc můžeme sledovat jiné debaty podobných rozměrů. Přinášíme vám přehled kdy a na jaké televizích se uskuteční.

Co je to Superdebata

Superdebata nemá zcela jednoznačnou definici, ale většinou znamená největší, zpravidla závěrečnou, předvolební debatu za účasti všech kandidátů. Tomu odpovídá také výběr témat – nejčastěji se nedebatuje pouze o vybraných oblastech, ale o širokém spektru okruhů.

Volby do parlamentu 2021 - Superdebata

Předvolební superdebata 2023

Zatím neznáme přesné datum předvolební superdebaty pro prezidentské volby 2023. Pokud si chcete vsadit na volby, tak vám rozhodně doporučujeme počkat, až Superdebata proběhne.

Sledovat následně volit ze zahraničí dnes není problém. Stačí si totiž pořídit voličský průkaz.

Superdebata ČT

Superdebata ČT, moderovaná Václavem Moravcem, je poslední a největší ze série debat České televize. Dlouhodobě se jedná o nejznámější a nejsledovanější předvolební debatu – ať už jsou v ní kandidáti do Parlamentu, nebo na prezidenta.

Předvolební debaty 2021

ČT v roce 2021 pořádala celkem 14 předvolebních debat pro volby do PS, které probíhaly od 13. září, každý pracovní den od 20:15. Vcholem tohoto seriálu je tradičně právě Superdebata, kterou 1. října vysílala souběžně ČT1 a ČT24.

Velké předvolební debaty, ovšem ne vždy v takovém rozsahu, odvysílaly i jiné televize a média – TV Nova, CNN Prima News, Český rozhlas a další.

Víte kdy volit prezidenta?

Pátek 13.1.2023: 14:00 – 22:00
Sobota 14.1.2023: 8:00 – 14:00

Timotej Lauko

Student Japonské filologie, 25 let. Nadějný spisovatel a zóon politikon. Mimo politiku a veřejné dění se zajímá také o literaturu a popkulturu. Poslouchá metal a je dlouholetým fanouškem Chelsea FC.