Superdebata 2021

Superdebata k volbám do Poslanecké sněmovny proběhne i letos. Navíc můžeme sledovat jiné debaty podobných rozměrů. Přinášíme vám přehled kdy a na jaké televizích se uskuteční.

Co je to Superdebata

Superdebata nemá zcela jednoznačnou definici, ale většinou znamená největší, zpravidla závěrečnou, předvolební debatu za účasti všech kandidátů (nebo předsedů či jiných zástupců všech stran). Tomu odpovídá také výběr témat – nejčastěji se nedebatuje pouze o vybraných oblastech, ale o širokém spektru okruhů.

Volby do parlamentu 2021 - Superdebata

Předvolební superdebata 2021

Největší a nejočekávanější předvolební superdebata k volbám do Poslanecké sněmovny 2021 proběhne 1. října na České televizi. Předcházet jí bude 13 menších debat, každá z nich v jiném kraji a se zástupci 7 stran s největšími preferencemi v daném regionu.

Pokud si chcete vsadit na volby, tak vám rozhodně doporučujeme počkat, až Superdebata proběhne.

Superdebaty se určitě zúčastní Andrej Babiš, který kandiduje v Ústeckém kraji, do nejž se započítají výsledky voleb ze zahraničí, kde mohou odvolit všichni čeští občané, kteří si včas zajistí voličský průkaz.

Předvolební debaty 2021

Velké předvolební debaty, ovšem ne vždy v takovém rozsahu, odvysílají i jiné televize a média.

TV Nova připravila na 7. října dvě debaty. Od 17:00 debatují předsedové všech stran s preferencemi nad 5%, kromě 3 nejsilnějších, které dostanou prostor od 20:00.

Na CNN Prima News jsme mohli 1. a 8. září sledovat dvě debaty největších stran. Po sérii menších debat tato televize vysílá 26. září a 3. října ještě pořad Česko hledá premiéra.

Vlastní debaty, završené velkou superdebatou, k volbám do Poslanecké sněmovny 2021 naplánoval na 9.9. – 5.10. i deník Blesk. Vysílá je na svém webu Blesk.cz a své facebookové stránce.

Sérii předvolebních debat vysílá od 20. do 24. září Český rozhlas. Vystupují v nich vždy čtveřice zástupců, o jejichž složení rozhodl los. Záznamy těchto debat lze najít na irozhlas.cz

O zajímavé debaty menších rozměrů se postaraly také mnohé další média a instituce.

Superdebata ČT

Superdebata ČT, moderovaná Václavem Moravcem, je poslední a největší ze série debat České televize. Dlouhodobě se jedná o nejznámější a nejsledovanější debatu k parlamentním volbám.

ČT pořádá celkem 14 předvolebních debat, které probíhají od 13. září, každý pracovní den od 20:15. Vcholem tohoto seriálu je tradičně právě Superdebata, kterou 1. října vysílají souběžně ČT1 a ČT24.

Víte kdy volit do parlamentu?

Pátek 9.října 14:00 – 22:00
Sobota 10.října 8:00 – 14:00

Timotej Lauko

Student Japonské filologie, 25 let. Nadějný spisovatel a zóon politikon. Mimo politiku a veřejné dění se zajímá také o literaturu a popkulturu. Poslouchá metal a je dlouholetým fanouškem Chelsea FC.